حیات طیبه

السلام علیک یاعصمت الله الکبری فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)

حیات طیبه

السلام علیک یاعصمت الله الکبری فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)

حیات طیبه

خداى را سپاس که براى حکمش برگرداننده‏ اى،و براى بخشش بازدارنده‏ اى و همانند ساخته‏ اش ساخته هیچ سازنده ‏اى نیست،و او سخاوتمند وسعت ‏بخش است،او خدایی است که معبودی جز او نیست، دانای آشکار و نهان است،و او رحمان و رحیم است! حاکم و مالک اصلی اوست، از هر عیب منزّه است، به کسی ستم نمی‌کند، امنیّت بخش است، مراقب همه چیز است، قدرتمندی شکست‌ناپذیر که با اراده نافذ خود هر امری را اصلاح می‌کند، و شایسته عظمت است؛ خداوند منزّه است از آنچه شریک برای او قرارمی‌دهند!او خداوندی است خالق، آفریننده‌ای بی‌سابقه، و صورتگری (بی‌نظیر)؛ برای او نامهای نیک است؛ آنچه در آسمانها و زمین است تسبیح او می‌گویند؛ و او عزیز و حکیم است! نیکی، (تنها) این نیست که (به هنگام نماز،) رویِ خود را به سوی مشرق و (یا) مغرب کنید؛ بلکه نیکی (و نیکوکار) کسی است که به خدا،و روزرستاخیز،و فرشتگان، و کتاب (آسمانی)، و پیامبران، ایمان آورده؛ و مال (خود) را، با همه علاقه‌ای که به آن دارد، به خویشاوندان و یتیمان و مسکینان و واماندگان در راه و سائلان و بردگان،انفاق می‌کند؛ نماز را برپا می‌دارد و زکات رامی‌پردازد؛ و (همچنین) کسانی که به عهد خود به هنگامی که عهد بستندوفا می‌کنند؛ و در برابر محرومیتها و بیماریها و درمیدان جنگ،استقامت به خرج می‌دهند؛ اینها کسانی هستند که راست می‌گویند؛ و (گفتارشان با اعتقادشان هماهنگ است؛) و اینها هستند پرهیزکاران!
خدایا! بر پیامبر و دودمان پاکش درود فرست، و آنگاه که تو رامی‏خوانم و صدایت می‏زنم، صدا و دعایم را بشنو و اجابت کن،و آنگاه که با تو نجوا می‏کنم، بر من عنایت کن.خدایا قلبم را از نفاق و دورویی، و کردارم را از ریا و خودنمایی،و زبانم را از دروغ، وچشمم را از خیانت و بی عفتی پاک کن،همانا تو از خیانت دیده ‏ها و آنچه در سینه ‏ها نهان است خبردارى
پروردگارا! هر خیر و نیکی بر من فرستی، به آن نیازمندم!
خشنودم به اینکه خدا پروردگارم باشد و محمّد(درود خدابر او وخاندانش باد)پیامبرم،و اسلام آیینم و قرآن کتابم، و کعبه قبله‏ ام،و على ولى و امامم،و حسن و حسین و على بن الحسین و محمّد بن على و جعفر بن محمّد و موسى بن جعفر و على بن موسى،و محمّد بن على و على‏ بن محمّد و حسن بن على و حجة بن الحسن که درود خدا بر همه آنان باد پیشوایانم باشند.خدایا! خشنودم به اینکه آنان امامانم باشند،پس مرا مورد پسند و خشنودى ایشان قرار ده زیرا تو بر هر کارى توانایى.

نویسندگان
پیوندها
جمعه, ۱ اسفند ۱۳۹۳، ۰۳:۱۹ ب.ظ

قاریشمیش : این هم شبهه ایست

دوست عزیزی پرسید به نظر شما این پیام رو منتشر کنم؟

گفتم  مومن باید زیرک و با فراست باشد پس نکات زیر را ببین و تصمیم بگیر. عین پیام دوستم و نکته های شرحش را شما هم ببینید.

زکریای رازی آمد و رفت! انیشتین آمد و رفت! فروید آمد و رفت ! استیو جابز که به نوعی پدر تکنولوژی نوین بود هم آمد و رفت

اما هنوز در همین نزدیکی ما

مادری اسپند دود می کند !

پدری گوسفند می کشد ! و به همسایگان توانمند میدهد.

دختری طالع بینی می خواند که شوهرش باید متولد چه ماهی باشد !

پسری پشت ماشینش می نویسد: بیمه قمر بنی هاشم; یا می نویسد یا جد فلانی

هنوز برای ازدواج استخاره می کنند !

هنوز مردی به همسرش به جرمِ کم حجابی!! تهمت فاحشه میزند!

توی چاه پول می ریزند و نامه پست می کنند !

چشم دیدن عشق بین دختر و پسر را ندارند درحالیکه برای دیدن اعدام با شوق حاضر می شوند.

با سواد و بیسواد برای کسب یک لقمه نان علیه هم باندبازی میکنند.

قبل از پدر شدن حتی یک کتاب تربیت کودک نمی خوانند.

درحالیکه کودک یتیم برادر، در بیمارستان است و محتاج پول، آش نذری به مردم محله میدهد که دیشب خواب برادر دیده.

درحالیکه تنها نان آور همسایه، بعلت بیماری و بی پولی درحال مرگ است، فرسنگها مسیر را جهت زیارت خدایی میرود که خودش گفته از رگ گردنتان به شما نزدیکترم.

عجب حکایتیست. …….!!!!???

 نوشته است : زکریای رازی آمد و رفت! انیشتین آمد و رفت! فروید آمد و رفت ! استیو جابز که به نوعی پدر تکنولوژی نوین بود هم آمد و رفت

و نوشتم – هر کسی از قهرمانان خود به نیکی یاد میکند . آیا براستی قهرمانهای ما اینها هستند :

زکریای رازی : [هانری کُربَن در کتاب «نقد آراء محمد زکریای رازی در جامع‌الحکمتین ناصر خسرو» می‌گوید : وی نبوت و وحی را نفی می‌کرد و ضرورت آن را نمی‌پذیرفت. (کربن، هانری. «نقد آراء محمد زکریای رازی درجامع‌الحکمتین ناصرخسرو». معارف، ش. ۶۹ (۱۳۸۸): ۱۵۲)]

فروید :

کمتر کسی است که نام فروید روانشناس اطریشی را نشنیده باشد. به جهت توجه افراطی که فروید روی غریزه جنسی نمود نام و آوازه اش به زودی زبانزد محافل و مجالس علمی و تحقیقی شد. فروید می خواست به تمامی رفتارهای انسانی، از لحظه ای که از زهدان مادر خارج می شود تا آن هنگام که در بستر سردگور آرام می گیرد رنگ جنسیت دهد. اگر کودک پستان مادر را می مکد؛ اگر پسر به مادر و دختر به پدر محبت می ورزد؛ اگر فلان نویسنده در گوشه ای می نشیند و به خلق آثار ادبی می پردازد؛ اگر هنرمندی با قدرت خلاقه ی خود به ابداع یک اثر هنری می پردازد و اگر… همه و همه می کوشند تا تمایلات واپس رانده خود را ارضاء نمایند.

 

استیو جابز :

سرمایه داری که نبوغ خود را در مسیری ضد بشری بکار گرفت . در سال۲۰۰۶ شرکت والت دیزنی، پیکسار را خرید. پس از این معامله استیو جابز به سهام‌دار اصلی والت دیزنی تبدیل شد و به عضویت هیئت مدیرهٔ آن درآمد.  والت دیزنی تشکیلاتی کاملاً فراماسونی یهودی و مبلغ شیطان پرستی است.

گاهی هم از نیکانی چون اینشتاین یاد می کنند تا خوب و بد درهم فروخته شود …

&&&&&&&&&&&&

راستی گوینده چرا نمی گوید اینهمه پیامبران خدا آمدند و رفتند امّا هنوز خرافه ها پابرجاست. مگر قرار بود استیو جابزهای فراماسون، یا زکریای رازی های دین ستیز، یا فرویدهای تحلیلگر جنسی بشر جوامع انسانی را از لوث خرافات پاک کنند؟

نوشته : اما هنوز در همین نزدیکی ما:

مادری اسپند دود می کند !

نوشتم : آیا عقاید ما ملاک تمام عیار درستی اندیشه های دیگران است؟

نوشته : پدری گوسفند می کشد ! و به همسایگان توانمند میدهد.

نوشتم : آیا نذر قربانی مشکل شرعی دارد؟ می گویند قربانی به غیر نام خدا حرام و شرک است. ولی مگر تمام مسلمانان جهان حتی من وشما روزانه از گوشتی نمی خوریم که برای خوردن ما ذبح می شود. این هم برای غیر خداست . برای خوردن ماهاست. پس معیار چیز دیگری است و آن اینکه در هر حال ما با قربانی یا غیر آن دو نوع برخورد داریم:

۱- بموقع ذبح در هردو مورد بسم الله می گوئیم

۲- یکی به نیت خوردن و دیگری را به نیت احسان در راه خدا سر می بریم

نهایت اینکه در هردو مورد اولا نیت قربه الی الله است  ثانیا قربانی کننده احسانی را به نیابت از طرف شخصی(مثلا از سوی امامی) در راه خدا قربانی کرده و صواب این عمل این را به ایشان (مثلا آن امام معصوم ) هدیه می نماید . کجای این کار شرک است .

و اگر این قربانی به نیازمندان حقیقی برسد البته بهتر است.

نوشته : دختری طالع بینی می خواند که شوهرش باید متولد چه ماهی باشد !

پسری پشت ماشینش می نویسد: بیمه قمر بنی هاشم;

نوشتم : آری جهل بزرگترین آفت بشریت است . در زیارت اربعین سالار شهیدان می خوانیم :

اللَّهُمَّ إِنِّی أَشْهَدُ أَنَّهُ … فَأَعْذَرَ فِی الدُّعَاءِ وَ مَنَحَ النُّصْحَ وَ بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَکَ مِنَ الْجَهَالَهِ وَ حَیْرَهِ الضَّلالَهِ …

خدایا من گواهى مى‏دهم که حسین … و در دعوتش جاى‏ عذرى باقى نگذاشت،و از خیرخواهى دریغ نورزید،و جانش را در راه تو بذل کرد،تا بندگانت را از جهالت و سرگردانى گمراهى برهاند،…

پس ما هم به ایشان اقتدا کنیم و برای زدودن جهل بشر خون دلمان را هم نثار کنیم.

نوشته : یا می نویسد یا جد فلانی

نوشتم : در این تکه طنز گونه دونکته وجود دارد

۱- خواندن غیرخدا مخصوصاً بقول خودشان، مردگان ( بدون توجه به اینکه اینکار مجاز است یا نه؟!!! )

۲- در خواست کمک از کسانی که مجوزی از سوی خدا ندارند و در خواست از آنها گاهی حتی شرک به خدا و یا عملی بی هوده است. ( غیر مجاز بودن این درخواست کاملا روشن است )

امّا در مورد اول باید گفت :

آیا گفتن یا نوشتن یا حسین و یا علی، همانند یا الله مجاز است یا خیر؟و اگر مجاز نیست؟ چرا؟ و یا اگر مجاز است؟ چگونه؟ و چرا؟

ملاک تعیین جواز  چیست؟

اجتهاد شخصی ما؟

یا دین خدا ؟

قطعا معیار حق کتاب خدا و سنت رسول خداست و در آن برای مومنین هیچ شکّی وجود ندارد.

وامّا کتاب و سنت در این مورد چه می گوید؟

قرآن می فرماید : تعاونوا علی البر والتّقوی ( در نیکی و تقوی همدیگر را یاری کنید )

پس هر ندا و یاری طلبیدنی شرک نیست

بلکه تنها و تنها آن یاری طلبیدنی شرک است که برای طلب شده مقام الوهیت قائل شوند در غیر این صورت مشکلی در یاری طلبی نیست.

نوشته : هنوز برای ازدواج استخاره می کنند !

نوشتم : مگر استخاره طلب خیر کردن از خدا نیست؟ البته و صد البته با شرایطش و اولین شرطش هم مشاوره و تعقل است و در نهایت برای رهائی از حیرت ، و عدم  قدرت در تصمیم گیری ، توسل جستن به خدا و طلب خیر کردن از خدا هم آیا شرک است؟

نوشته : هنوز مردی به همسرش به جرمِ کم حجابی!! تهمت فاحشه میزند!

نوشتم : بلی به خاطر جهل و نا آشنائی و عدم ایمان به خدا چنین جنایاتی شده ، می شود و با مدرنیسم عصر حاضر صورتهای زشت تری به خود می بیند. تنها راه رهائی ایمان حقیقی به خداست و لا غیر .

نوشته : توی چاه پول می ریزند و نامه پست می کنند !

نوشتم : خرافات را دامن میزنند تا با جهل مردم به نیتهای شوم دنیائی خود برسند و دین را بازیچه و ملعبه دست خود می کنند.

نوشته : چشم دیدن عشق بین دختر و پسر را ندارند درحالیکه برای دیدن اعدام با شوق حاضر می شوند.

نوشتم : عشق نامحرم ها حرام و طرفداران آن عشقها مسخره کنندگان دین و احکام شرعی هستند. و جهل آدمی اورا با شوق به تماشای دیدن اعدام  می کشاند.

نوشته : با سواد و بیسواد برای کسب یک لقمه نان علیه هم باندبازی میکنند.

قبل از پدر شدن حتی یک کتاب تربیت کودک نمی خوانند.

درحالیکه کودک یتیم برادر، در بیمارستان است و محتاج پول، آش نذری به مردم محله میدهد که دیشب خواب برادر دیده.

نوشتم : آری جهل و بی خبری بیداد میکند.

نوشته : درحالیکه تنها نان آور همسایه، بعلت بیماری و بی پولی درحال مرگ است، فرسنگها مسیر را جهت زیارت خدایی میرود که خودش گفته از رگ گردنتان به شما نزدیکترم.

عجب حکایتیست. …….!!!!؟؟؟

نوشتم : بالاخره گوینده تمام آنچه را در چنته داشته روی دایره می ریزد و نیت اصلی خود را آشکار می کند وبه بهانه تنها نان آور خانه آنچه را که می خواست بگوید بیان می کند . حال به پیشنهاد نام برده چون خدا از رگ گردن به انسان نزدیکتر است و یا به قول بزرگترهایشان اصلا انسان همان خدا است، زیرا حلاجشان گفت: در زیر لباس من جز خدا نیست، پس نه نمازی لازم است (چون خدا که به خدا نماز نمی خواند) ، نه حجّی لازم است (که دستور قرآن است) و باید ولنتاین را محترم شمرد ولی حج لازم نیست، راستی هم که :

عجب حکایتیست. …….!!!!؟؟؟

http://armanemahdaviyat.ir/?p=3655

  • غلامرضا پیرامون

قاریشمیش

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
تجدید کد امنیتی