حیات طیبه

السلام علیک یاعصمت الله الکبری فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)

حیات طیبه

السلام علیک یاعصمت الله الکبری فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)

حیات طیبه

خداى را سپاس که براى حکمش برگرداننده‏ اى،و براى بخشش بازدارنده‏ اى و همانند ساخته‏ اش ساخته هیچ سازنده ‏اى نیست،و او سخاوتمند وسعت ‏بخش است،او خدایی است که معبودی جز او نیست، دانای آشکار و نهان است،و او رحمان و رحیم است! حاکم و مالک اصلی اوست، از هر عیب منزّه است، به کسی ستم نمی‌کند، امنیّت بخش است، مراقب همه چیز است، قدرتمندی شکست‌ناپذیر که با اراده نافذ خود هر امری را اصلاح می‌کند، و شایسته عظمت است؛ خداوند منزّه است از آنچه شریک برای او قرارمی‌دهند!او خداوندی است خالق، آفریننده‌ای بی‌سابقه، و صورتگری (بی‌نظیر)؛ برای او نامهای نیک است؛ آنچه در آسمانها و زمین است تسبیح او می‌گویند؛ و او عزیز و حکیم است! نیکی، (تنها) این نیست که (به هنگام نماز،) رویِ خود را به سوی مشرق و (یا) مغرب کنید؛ بلکه نیکی (و نیکوکار) کسی است که به خدا،و روزرستاخیز،و فرشتگان، و کتاب (آسمانی)، و پیامبران، ایمان آورده؛ و مال (خود) را، با همه علاقه‌ای که به آن دارد، به خویشاوندان و یتیمان و مسکینان و واماندگان در راه و سائلان و بردگان،انفاق می‌کند؛ نماز را برپا می‌دارد و زکات رامی‌پردازد؛ و (همچنین) کسانی که به عهد خود به هنگامی که عهد بستندوفا می‌کنند؛ و در برابر محرومیتها و بیماریها و درمیدان جنگ،استقامت به خرج می‌دهند؛ اینها کسانی هستند که راست می‌گویند؛ و (گفتارشان با اعتقادشان هماهنگ است؛) و اینها هستند پرهیزکاران!
خدایا! بر پیامبر و دودمان پاکش درود فرست، و آنگاه که تو رامی‏خوانم و صدایت می‏زنم، صدا و دعایم را بشنو و اجابت کن،و آنگاه که با تو نجوا می‏کنم، بر من عنایت کن.خدایا قلبم را از نفاق و دورویی، و کردارم را از ریا و خودنمایی،و زبانم را از دروغ، وچشمم را از خیانت و بی عفتی پاک کن،همانا تو از خیانت دیده ‏ها و آنچه در سینه ‏ها نهان است خبردارى
پروردگارا! هر خیر و نیکی بر من فرستی، به آن نیازمندم!
خشنودم به اینکه خدا پروردگارم باشد و محمّد(درود خدابر او وخاندانش باد)پیامبرم،و اسلام آیینم و قرآن کتابم، و کعبه قبله‏ ام،و على ولى و امامم،و حسن و حسین و على بن الحسین و محمّد بن على و جعفر بن محمّد و موسى بن جعفر و على بن موسى،و محمّد بن على و على‏ بن محمّد و حسن بن على و حجة بن الحسن که درود خدا بر همه آنان باد پیشوایانم باشند.خدایا! خشنودم به اینکه آنان امامانم باشند،پس مرا مورد پسند و خشنودى ایشان قرار ده زیرا تو بر هر کارى توانایى.

نویسندگان
پیوندها

۸ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

  • غلامرضا پیرامون

« و لا تموتن الا و انتم مسلمون » به شما سفارش مى کنم که جز در حال مسلمانى از دنیا نروید.

  • غلامرضا پیرامون

images (1)

اثرات بی نظیر خواندن زیارت عاشورا

(بهترین حالت خواندن زیارت عاشورا این است که بعد از خواندن زیارت برای فرج امام زمان دعا کنیم)

درباره زیارت عاشورا، روایات فراوانی وجود دارد. امام باقر( علیه السلام) این زیارت را به یکی از اصحابش به نام علقمه بن محمد حضری آموزش داده است.( کامل الزیارات، ص۸۰، بحار الانوار،ج۱۰۱،ص۲۹۰)

____________________________________

از آنجا که زیارت نوعی اعلام موضع در مشخص کردن خط فکری است و آثار سازنده عجیبی دارد؛ آنچه به عنوان متن زیارتی خوانده می‌شود از نظر محتوی و جهت دهی، از حساسیتی ویژه برخوردار است. به همین جهت ائمه(علیهم السلام) با آموختن نحوة زیارت به یاران خود، به این عمل سازنده جهت و غنای بیشتری بخشیده‌اند.

  • غلامرضا پیرامون

اگر می خواهی دردنیا سعادتمند شوی و به فلاح و رستگاری برسی باید بدانی دشمنی قسم خورده برای گمراهی انسانها در کمین است که باید برای در امان ماندن از وسوسه های او خود را آماده نمود . در روایتی اینگونه وارد شده است:

  • غلامرضا پیرامون


دریافت
حجم: 12.6 مگابایت
دعای عرفه حاج مهدی میرداماد قسمت 1

دریافت
حجم: 14 مگابایت

دعای عرفه حاج مهدی میرداماد قسمت2

دریافت
حجم: 18.1 مگابایت
دعای عرفه حاج مهدی میرداماد قسمت3

دریافت
حجم: 23.7 مگابایت
دعای عرفه حاج مهدی میرداماد قسمت4


دریافت
حجم: 5.19 مگابایت
دعای عرفه حاج مهدی میرداماد قسمت5

دریافت
حجم: 3.43 مگابایت
دعای عرفه حاج مهدی میرداماد قسمت6

دعای امام حسین علیه السلام در روز عرفه

اَلْحَمْدُ لله الَّذى لَیْسَ لِقَضآئِهِ دافِعٌ وَلا لِعَطائِهِ مانِعٌ وَلا کَصُنْعِهِ صُنْعُ صانِعٍ وَهُوَ الْجَوادُ الْواسِعُ فَطَرَ اَجْناسَ الْبَدائِعِ واَتْقَنَ بِحِکْمَتِهِ الصَّنائِعَ لا تَخْفى عَلَیْهِ الطَّلایِـعُ وَلا تَضیعُ عِنْدَهُ الْوَدائِعُ جازى کُلِّ صانِعٍ وَرائِشُ کُلِّ قانعٍ وَراحِمُ کُلِّ ضارِعٍ وَمُنْزِلُ الْمَنافِعِ وَالْکِتابِ الْجامِعِ بِالنُّورِ السّاطِعِ وَ هُوَ لِلدَّعَواتِ سامِعٌ وَلِلْکُرُباتِ دافِعٌ وَلِلدَّرَجاتِ رافِعٌ،

خداى را سپاس که براى حکمش برگرداننده‏ اى،و براى بخشش بازدارنده‏ اى و همانند ساخته‏ اش ساخته هیچ سازنده ‏اى نیست،و او سخاوتمند وسعت ‏بخش است،انواع مخلوقات را پدید آورد،و ساخته‏ ها را با حکمتش محکم نمود،طلیعه‏ ها بر او پوشیده‏ نمی ‏ماند،و ودیعه‏ ها نزد او ضایع نمى ‏شود پاداش ‏دهنده‏ هر سازنده،و بى ‏نیازکننده هر قناعت‏ گر،و رحم ‏کننده بر هر نالان،و فرو فرستنده سودها،و نازل‏ کننده کتاب جامع‏ با نور درخشان است،او شنونده دعاها،و دورکننده بلاها،و بالابرنده درجات،

از خطبه هاى امام(ع) این خطبه را به هنگام حرکت اصحاب جمل به سوى‏«بصره‏»ایراد فرموده است[1]

امور همگانى مسلمانان‏ 

خداوند پیامبرى راهنما،با کتابى گویا و دستورى استوار(براى هدایت مردم)بر انگیخت‏ که جز افراد گمراه از آن اعراض نمى ‏کنند.(بدانید)بدعتهائى که به رنگ حق در آمده هلاک کننده‏ اند،مگر خداوند ما را حفظ کند،متابعت از حکومت الهى حافظ امور شما است.بنابراین زمام‏ اطاعت‏ خود را بدون اینکه نفاق ورزید،و یا ذره‏ اى اکراه داشته باشید به دست او بسپارید.

به خدا سوگند اگر مخلصانه اطاعت از حکومت‏ حق نکنید خداوند آن را از شما بر خواهدگرفت[2]و هرگز به شما باز نخواهد گردانید.تا کار به غیر شما برگردد.

  • غلامرضا پیرامون
بجا آوردن نماز شب با آداب مخصوص چنین است:
وقتى انسان از خواب برمى خیزد براى خداوند سجده کند و خوب است در سجده و یا هنگام سر برداشتن از سجده بگوید:
 
الْحَمْدُلِلّهِ الَّذى اَحْیانى بَعْدَ ما اَماتَنى، وَ اِلَیْهِ النُّشُورُ، اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذى رَدَّ
ستایش خاص خدایى است که مرا پس از آن که میراند زنده ام کرد و بسوى اوست رستاخیز ستایش خاص خدایى است که روحم را
عَلَىَّ رُوحى لاِحْمَدَهُ وَاَعْبُدَهُ.(1)
به من بازگرداند تا ستایش و پرستشش کنم.
  • غلامرضا پیرامون

نماز

* هرکس این نماز را بخواند چنانچه پدر و مادر او زنده باشند مورد رحمت خداوند رحمان و رحیم قرار می گیرند .

* چنانچه پدر و مادر فوت کرده باشند نماز در شب های جمعه خوانده شود آنان مورد آمرزش خداوند قرار می گیرند.

* این نماز آن جنان موجب شادی پدر و مادر می شود که آزو می کنند زنده شوند و زانو فرزند خویش را ببوسند .

* این نماز انسان را از افسر دگیهای بسیار شدیدی که بر اثر مصیبت های سنگین بوجود می آید آرامش می بخشد .

  • غلامرضا پیرامون